Energie Bars

Gepubliceerd op 8 oktober 2019 om 06:00

Na al die taarten, is het wel weer eens tijd voor een wat gezonder recept. Mijn vriend zeurt al best lang om deze repen, maar omdat dit eigenlijk iets is waar normaal (hazel)noten in gaan, heb ik het steeds uitgesteld.

 

Van het weekend dacht ik opeens, ik kan natuurlijk ook de (hazel)noten door pijnboompitten vervangen! Dus zo gezegd, zo gedaan. Deze repen zijn een perfect tussendoortje, maar doen het ook goed als ontbijt. En, je kan eindeloos variëren

met de ingrediënten. Ideaal!

Ingrediënten voor 12 bars

  • 300gr dadels (ontpit)
  • 30ml kokosolie (gesmolten)
  • 100gr pijnboompitten
  • 3 eetlepel cacao poeder
  • 100gr geraspte kokos
  • 2 theelepels vanille extract
  • 30ml water (of koffie)

 

Het maken:

Bekleed een brownie vorm (20x30cm) met plastic folie.

Snijd de dadels klein en smelt de kokosolie. Doe dit in een foodprocessor tezamen met het water, vanille extract en cacao poeder. 

Rooster de pijnboompitten in een droge pan op middelhoog vuur in een paar minuten goudbruin. Spatel de kokos en pijnboompitten erdoor. Spreid het mengsel uit over de vorm en dek verder af met plastic folie.

Zet voor minimaal 2 uur in de koelkast en snijd er daarna de gewenste vorm van. 

 

~ Smakelijk!

 

Reactie plaatsen

Reacties

Er zijn geen reacties geplaatst.